Ikona digitalne pristupačnosti

Za lakšu i sigurnu digitalnu komunikaciju

1.2.2024.

Digitalizacija je jedna od najistaknutijih obilježja današnjice. Budući da se svi sustavi razvijaju, unapređuju i/ili koriste digitalne platforme za lakše, efikasnije i sustavnije djelovanje, odlučili smo da će i naš vrtić prihvatiti sve blagodati digitalnih resursa.

Partnerski odnosi i suradničko ozračje s  roditeljima jedna je od osnovnih obilježja našeg vrtića i iznimno puno promišljanja i djelovanja ulažemo u taj delikatan i esencijalan odnos. Kako bi osigurali primjerene, službene i formalne uvjete za digitalnu komunikaciju između roditelja i vrtićkog tima  krenuli smo s implementacijom Okitoki sustava u naš vrtić. 

Okitoki je zatvorena društvena mreža za predškolske ustanove, namijenjena za razmjenu informacija, znanja i digitalnih sadržaja s roditeljima. Okitoki olakšava svakodnevne obveze odgojitelja, ubrzava protok informacija i daje uvid roditeljima u aktivnosti njihovog djeteta - jednostavnim i funkcionalnim alatima otvara direktnu i pravovremenu komunikaciju, uvažavajući emotivne i prirodne potrebe obje strane.

Okitoki je razvijen u suradnji s odgojiteljima, roditeljima i stručnim suradnicima te je u potpunosti prilagođen hrvatskim predškolskim ustanovama. Platformi mogu pristupiti samo oni korisnici koji su podatke za pristup dobili od svog vrtića, odnosno od dječjeg vrtića "Snježna pahulja"..

Okitoki roditeljima omogućava:

  • Pristup fotografijama i objavama odgojitelja u realnom vremenu
  • Pristup izvještajima i aktivnostima koje je kreirao vrtić
  • Individualne ili grupne razgovore odgojitelja i roditelja te prijenos datoteka o djetetu
  • Prikaz kalendara za dnevni, tjedni ili mjesečni raspored aktivnosti njihovog djeteta
  • Sustav plaćanja troškova vrtića koristeći Okitoki – pregled i plaćanje svih troškova na jednom mjestu

Upute za registraciju i prijavu u OKITOKI

OKITOKI se može koristiti na računalima, mobitelima i tabletima. Na računalu Okitoki se koristi putem web preglednika, a na mobilnim uređajima putem mobilne aplikacije koja se može preuzeti u Google ili Apple trgovinama.

 

 

 

 

Kako bi približili ideju i razjasnili sve eventualne nejasnoće vezane uz korištenje Okitoki platforme, prije početka same primjene, održat ćemo roditeljski sastanak.

Sastanak će se održati 6.veljače 2024.godine u 17:00h u vrtićkoj dvorani.

Digitalizacija je jedna od najistaknutijih obilježja današnjice. Budući da se svi sustavi razvijaju, unapređuju i/ili koriste digitalne platforme za lakše, efikasnije i sustavnije djelovanje, odlučili smo da će i naš vrtić prihvatiti sve blagodati digitalnih resursa.

Partnerski odnosi i suradničko ozračje s  roditeljima jedna je od osnovnih obilježja našeg vrtića i iznimno puno promišljanja i djelovanja ulažemo u taj delikatan i esencijalan odnos. Kako bi osigurali primjerene, službene i formalne uvjete za digitalnu komunikaciju između roditelja i vrtićkog tima  krenuli smo s implementacijom Okitoki sustava u naš vrtić. 

Okitoki je zatvorena društvena mreža za predškolske ustanove, namijenjena za razmjenu informacija, znanja i digitalnih sadržaja s roditeljima. Okitoki olakšava svakodnevne obveze odgojitelja, ubrzava protok informacija i daje uvid roditeljima u aktivnosti njihovog djeteta - jednostavnim i funkcionalnim alatima otvara direktnu i pravovremenu komunikaciju, uvažavajući emotivne i prirodne potrebe obje strane.

Okitoki je razvijen u suradnji s odgojiteljima, roditeljima i stručnim suradnicima te je u potpunosti prilagođen hrvatskim predškolskim ustanovama. Platformi mogu pristupiti samo oni korisnici koji su podatke za pristup dobili od svog vrtića, odnosno od dječjeg vrtića "Snježna pahulja"..

Okitoki roditeljima omogućava:

  • Pristup fotografijama i objavama odgojitelja u realnom vremenu
  • Pristup izvještajima i aktivnostima koje je kreirao vrtić
  • Individualne ili grupne razgovore odgojitelja i roditelja te prijenos datoteka o djetetu
  • Prikaz kalendara za dnevni, tjedni ili mjesečni raspored aktivnosti njihovog djeteta
  • Sustav plaćanja troškova vrtića koristeći Okitoki – pregled i plaćanje svih troškova na jednom mjestu

Upute za registraciju i prijavu u OKITOKI

OKITOKI se može koristiti na računalima, mobitelima i tabletima. Na računalu Okitoki se koristi putem web preglednika, a na mobilnim uređajima putem mobilne aplikacije koja se može preuzeti u Google ili Apple trgovinama.